‘KOŞABİLİYORKEN KOŞ’ PROJESİ İLE ELBİSTAN'DA SPOR YAPMAYAN KALMASIN

Elbistan'da spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla hayata geçirilen 'Koşabiliyorken Koş' projesi 2018 yılında da tüm hızıyla devam ediyor.

8 NİSAN 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüzce Türkiye'nin 81 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve İlçe Müdürlüğü'nün örnek çalışmalarıyla 7'den 77'ye halkımıza spor yapma imkanı veren “KOŞABİLİYORLEN KOŞ” projesi yeni dönem çalışmalarına başladı.

Elbistan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak İlçemizde “KOŞABİLİYORLEN KOŞ” projesinin yeni döneminde birçok faaliyet düzenliyoruz. Sentetik Futbol Sahamızda ve Çim Futbol Sahamızda proje kapsamında Koşabiliyorken koş sloganı ile tüm halkımızı spor yapmaya bekliyoruz. Ayrıca Gençlik Merkezimizde bulunan spor salonumuzda, halı sahamızda, tenis kortu ve diğer açık spor tesislerinde tüm halkımızı spora davet ediyoruz.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cengizhan FİRİK Proje ile ilgili yaptığı açıklmada şunları söyledi. “ Spor Genel Müdürlüğümüzce hayata geçirilen bu proje 7 den 77 ye tüm vatandaşlarımıza hitap ediyor. Bu proje kapsamında farklı yerlerde farklı yaş gruplarına spor yapma imkanı sağlamak ve farkındalık oluşturmak adına çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Suriyeli kardeşlerimizin eğitimlerine devam ettikleri Geçici Eğitim Merkezinde, Huzurevinde çeşitli etkinlikler yaptık. Ayrıca spor salonumuzda bayanlara turnuvalar ve sportif etkinlikler düzenledik. Hafta içi, hafta sonu tüm tesislerimizde aktivitelerimiz devam ediyor.  Elbistan’da sağlıklı yaşamı desteklemek ve spor kültürümüzün yaygınlaşması adına “Koşabiliyorken Koş” Projesi ile tüm Ailelerimizi hep beraber spor yapmaya davet ediyorum” dedi.